HIFU (Ameliyatsız yüz germe)

HIFU (High-intensity focused ultrasound); yaygın bilinen adıyla fokuslu ultrason yüksek yoğunlukta ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Cilde uygulanan bu ses dalgaları deri altında yüksek ısılara ulaşıp kontrollü bir şekilde etki etmektedir. Oluşan ısı artışı ciltaltı dokularında sıkılaşma ve yenilenme sağlamaktadır.

Bu yöntem özellikle yüz ve boyunda ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemi olarak FDA onayı almıştır. Çene, gıdı bölgesi ve yanaklarda oluşan sarkmaların tedavisinde yaygın olarak kullanıldığı gibi, uyluk kol ve karın bölgesinde oluşan sarkmaların tedavisinde sıkılaştırma etkisinden faydalanılmaktadır.

Hifu İşlemi ; tedavi planlanan alana bağlı olarak 40-50 dakika kadar sürmektedir. Sizinle birlikte ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun olacak şekilde planlanan tedavinin süresi değişebilmektedir.

Uygulama sırasında; tedavi alanı temizlendikten sonra jel sürülerek tedavi yapılmaktadır. Çene elmacık kemiği üst dudak gibi kemiğe yakın alanlarda ağrı hissi olabilmekle birlikte, genelde ağrısız bir uygulamadır.

Tedavi genellikle tek seansta tamamlanmaktadır. Uygulama sonrası sonuçlar hemen görülmeye başlanmakla birlikte istenen etki 3-6 ay arasında ortaya çıkmakta, tedavinin etkinliği iki yıla kadar devam etmektedir.

HIFU uygulaması; tek seans olması, operasyon ve benzeri uygulamalardakine benzer bir yara izi hasar oluşturmaması, kişinin günlük hayatına hemen dönebilmesi gibi önemli avantajlara sahiptir. Bu yöntem her mevsim her türlü cilt yapısına sahip hastaya rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tedavi sonrası sıkı bir güneş kremi ve cilt bakım kremleri kullanımı dışında ek bir bakım veya tedavi gerektirmemektedir.