Cerrahi müdahale istemeyen hastalarımız için vücut şekillendirme amacıyla kullanılan alternatif bir yöntemdir. Bu yöntemi özellikle normal kiloda olup da karın, basen, uyluk iç kısmı ve kollarda mevcut yağ birikimlerinden rahatsız olan hastalarımıza tavsiye ediyorum.

Teknik olarak ilgili alanlara cihaz yardımıyla soğuk uygulanmaktadır. Uygulanan soğuk seviyesi, yağ hücrelerinin yıkılmasını sağlamakta, çevresindeki cilt, sinir ve damarlara zarar vermemektedir. 1-3 ay içerisinde vücudunuz bu yağları elemine etmekte ve daha ince bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Sonuçların uzun süreli olabilmesi için hastalarımıza 3-4 hafta arayla 3-4 seanslık bir program ile uygulama yapmaktayız.

Uygulama sırasında lokal- genel anestezi veya ağrı kesiciye ihtiyaç yoktur. Prosedür sırasında vakum ve soğuk uygulayan cihaz başlıkları yerleştirilmektedir. Uygulama sırasında karıncalanma, hissizlik, basınç hissi olabilmektedir. Bu durum uygulama sonrası on dakika içerisinde düzelmektedir. Uygulama sonrasında sertlik, kızarıklık, şişlik olabilmekte, bu şikayetler de on gün içerisinde düzelebilmektedir.

Uygulama sonrası birçok hastamız günlük rutin aktivitelerine rahatlıkla dönebilmektedir.

Uygulamanın sonuçları üç hafta sonra görülmeye başlanmakta, net etkisinin oluşması için 1-3 ay beklenmesi gerekmektedir.

Uygulama sonrası dönemde kilo alınması sonuçları olumsuz etkilemektedir. Soğuk lipoliz ile birlikte sağlıklı bir diyet ve egzersiz programını uygulamanız uygulamanın başarısı açısından kritik öneme sahiptir.