Uyku problemleri, çay- kahve- sigara tüketimi, yaşlanma ve genetik faktörlerin etkisiyle göz çevresinde istenmeyen değişiklikler oluşabilmektedir. Oluşan değişiklikler estetik açıdan kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olmaktadır.

Sorunun tespiti için yapılması gereken ilk şey ayrıntılı bir muayenedir. Hastamızda göz altı yağ yastıkçıklarının artmış olduğunu ve cildin sarkmış olduğunu saptadığımızda blefaroplasti operasyonunu, doku atrofisi dediğimiz çökme şeklindeki sorunlarda göz altı ışık dolgusunu önermekteyiz. Bu probleme yönelik olarak geliştirilmiş hyalüronik asitle birlikte vitamin, antioksidan, mineral ve aminoasit içeren göz altı ışık dolgusu (Redensity 2) göz çevresinin gençleştirilmesinde kullanılır. Işık dolgusu; göz altındaki çöküklüklerin düzeltilmesinde, göz çevresi kırışıklıklarının ve morluğunun giderilmesinde, göz çevresine nem ve ışıltı verilmesinde oldukça etkilidir.

Değerlendirme sonucunda yukarıdaki işlemlere gerek duyulmayan, sadece renk değişikliği -gözaltı morluğu- olan hastalarımızda bu bölgeye özel kimyasal peeling uygulamaları yapılabilmektedir. Peeling uygulaması derinin kalınlaşmasını sağlar, kollajen yoğunluğunu ve cildin esnekliğini artırır, göz çevresi kırışıklıklarını azaltır.

PRP; tüm yüzde cilt gençleştirme amacıyla kullanılabildiği gibi, göz altı morluklarında tek başına veya diğer yöntemlerle birlikte kullanılabilmekte, göz altındaki morlukların ve çizgilerin azalmasını sağlamaktadır.

Saf hyalüronik asit içeren ürünler, farklı aminoasit, antioksidan ve mineral içeren ilaçlar, mezoterapi yöntemiyle ciltaltına enjekte edilerek göz altı morlukları tedavi edilebilmektedir.

Gözaltı morluklarında IPL ve lazer tedavileri de alternatif olarak kullanılabilmektedir. Lazer; morluğa neden olan maddelerin yıkılmasını sağladığı gibi antiaging etki göstererek derinin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar.

Benzer şikayetlerinizin varlığı durumunda değerlendirme ve muayene için kliniğimize bekleriz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir